W ubiegłym roku 8855 osobom prokuratorzy postawili zarzuty. Wobec nieco ponad 1000 osób zastosowano jakieś środki zapobiegawcze, w tym wobec 331 tymczasowe aresztowanie. Jednak wobec 43 podejrzanych sądy nie zdecydowały się na ten najsurowszy środek.
W ponad 2 tysiącach razy prokurator wydawał postanowienia o zabezpieczenia majątku osób podejrzanych. Łączna wartość zabezpieczonego majątku to 2,74 mln złotych.
- Cieszy nas rosnąca ilość spraw załatwianych w trybie dowolnego poddania się karze przez podejrzanych. To nie tylko skraca czas postępowań, ale w znacznym stopniu ogranicza ich koszty – mówi Ewa Węglarowicz-Makowska, Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze.
W 92 przypadkach zarzuty postawione podejrzanym przez prokuraturę zostały obalone w sądzie i oskarżeni zostali uniewinnieni. Ale w tej liczbie nie było żadnej osoby tymczasowo aresztowanej w śledztwie.
Komentarze (2)
-Szefowo, chwalą Nas!
-Kto?
-My Szefową, a Szefowa Nas! :)
Prawo sobie ,życie sobie ,bezprawie całkowite dla robola,prawo tylko dla bogaczy i administracji państwowej."Prokuratoria"to również adm.państwa.PAŃSTWA POLSKIEGO JUŻ NIE MA ,JEST CAŁKOWITE BEZPRAWIE. PITOLCIE,PITU MÓJ PITOLIŃSKI. SWÓJ SWOJEGO CHWALI!